Bridgestone Blizzak LM005 најдобрата зимска гума според TÜV

Тестовите беа извршени од страна на TÜV SÜD на барање на Bridgestone во октомври-ноември прошлата година.

Локација TÜV SÜD (Германија) тест за бучава, удобност и лабораториски тестови. Локација АТП Папенбург (Германија) тест за сува и влажна подлога.Локација  ARCTIC FALLS ( Шведска)  тест за возење на снег и мраз.

Автомобил VW Golf VII, со големина на гумите 195/65 R15.

Bridgestone Blizzak LM005 во однос на на главните  конкуренти во истиот сегмент сите во премиум класата: Continental WinterContact TS860, Michelin Alpin 6, Goodyear UltraGrip 9, Pirelli Cinturato Winter.

Комплетниот тест може да го видите на следниот линк: http://bridgestone-daten.eu/TUEV-SUED-LM005-report.pdf

Со уникатна шарa и изработена со најсовремена  Нано Про-технологија, Bridgestone Blizzak LM005 им дава на возачите оптимални перформанси на снег, мраз и влажен пат.

Bridgestone го разви Blizzak LM005 за да им донесе на возачите мир и удобност. Според истражување врз 20.000 возачи низ цела Европа, Bridgestone Blizzak LM005 беше создаден да ги испоолни очекувањата и реалните предизвици со кои се соочуваат возачите за да им се понуди извонредна контрола и безбедност во сите зимски услови, особено на снегот и мразот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

preloader